+38044 200 18 18, +38044 360 66 23, +38067 320 30 23, +38050 357 33 26 yanagallery@gmail.com

Ніна Велігодська, Заслужений Діяч мистецтв Украіни, доктор мистецтвознавства.

Серед зірок, які періодично  спалахують  на мистецькому небосхилi, які  підігрівають уяву глядачів і колекціонерів Європи та Північної Америки, на мою думку, є зірка – сяюча, прекрасна — художник з України  — Дмитро НАГУРНИЙ.

Яскрава, неповторна особистість… Він – відомий київський митець, член Спілки Художників України – завжди інтригує глядача  своїм живописом і своєю особистістю.

Дмитро – знаний монументаліст, що  відзначалося багатьма дослідниками.

Як Нагурний працює. «Раціо» чи  «Інтуїція» – неминуче виникае запитання у його майстерні. «Раціо» – дизайну, котрому він  навчався у молодості, «Інтуїція» – від Бога… Підсвідомі творчі  імпульси, своя семіотика, навіть свій хрест – трансформований, «перегорнутий» так, що він здається знаком «X» (так і зветься одна із останніх серій  Нагурного)… Саме в українській мові є напрочуд влучне слово – «образотворче  мистецтво». Творення образів. Магія  мистецтва. Надзвичайно  високий  духовний  потенціал. Все це  являє нам творчість Дмитра Нагурного.

Як вже мовилося, Дмитро Нагурний – складний, багатошаровий, часом — непідвладний аналітичному аналізу художник. У його творчому доробку — полотна формальні і фігуративні (серед них –незбагненно прекрасна-“Осінь-блюз”). Об’ємна форма, щільна і динамічна, завжди узгоджена з виразністю усього полотна. Інколи Дмитро “конструює” прориви «вглиб» (композиція  “Вхід”), надаючи картині повної гармонії  і переконливості.

Силою його таланту, інтелекту та інтуїції – від Бога — усе, створене Дмитром, перетворюється в незалежну неповторну абстраговану гармонію художнього образу…

Він, як ніхто із сучасних українських  художників, вправно володіє малюнком, лінією, ритмікою  і водночас живописом у  розумінні  “живо писати” (як, до речі, і писали усі видатні класики світового мистецтва).

Тема «Міста» (саме з великої літери) чітко простежується у творчості Дмитра. Улюблений Київ, його історія, його чарівні сьогоденні куточки. А зараз – старовинне німецьке місто Аахен, котрий приніс художнику справжнє визнання. «Є у творчості митців якісь дивовижні випадковості, якісь свої  «магічні  діаманти», свої талісмани.

Громадянин світу (як, власне, він себе і мислить), Дмитро легко «вживається» в образи старовинного і сучасного «Норду» та Німеччини, експериментує, фантазує, творить…

Отже, таїна і феномен Дмитра Нагурного, на мою думку, міститься у тому,  що він  органічно поєднує у своїй творчості  течії  неоконсерватизму  і поставангардизму. Оця «двоїстість»: «раціо» і «наївність», оця «гра з мистецтвом», оці форми конкретно-чуттєві і  фантазійно-умовні, незвичайність, несхожість на інших, вигідно вирізняє Дмитра Нагурного серед сучасних художників.

Визнання справжнього таланту майже завжди відбувається не одразу, і лише час усе ставить на свої місця… Доля художника складна, підвладна якимось особливим законам, пізнати котрі нам ще не дано. «Магічним діамантом» володіють одиниці. Ми не здивуємось, якщо таємничий «Містер Х», якому у недалекому майбутньому аплодуватиме Європа, вже серед нас. Ім’я йому – Дмитро Нагурний…