+38044 200 18 18, +38044 360 66 23, +38067 320 30 23, +38050 357 33 26 yanagallery@gmail.com

Володимир Колесник народився в Києві в 1959 році. У 1983 році закінчив Київський державний художній інститут (нині – Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури)

 

Член Національної Спілки художників України (з 1990 року), член Societe Nationale des Beaux Arts Франції.

Національним комітетом Merite et Devouement Francais за видатний внесок у розвиток образотворчого мистецтва нагороджений «Срібним хрестом».

Нагороджений медаллю за кращу роботу серед іноземних художників, відзначений почесним призом за кращу роботу на виставці XX Salon International des Arts та призом за кращу роботу на виставці «Montmartre en Europe», Париж.

Роботи В.Колесника придбані для колекцій Michel Demon-Франція, Eugen Barthelmes – Німеччина, Monique Courchesne-Канада, Elinor B.Bachrach-США, Marc Lerges – Франція.

Також роботи автора знаходяться в приватних колекціях України, Росії та інших країн.

 

Участь у виставках:

1993, 1994, 2000, 2001 – участь в «SALON D’AUTOMNE», Париж.

1996 рік – виставка робіт в центрі мистецтв, галерея «Університет». Одна з робіт художника була придбана президентом Угорщини Арпадом Генцен.

1997 рік – участь у Міжнародному ART фестивалі, Український дім, Київ.

1998-2001 роки:

Участь у Всеукраїнських триєнале «Живопис-98» і «Живопис-2001», Київ;

Виставка в складі творчої групи «Золоті Ворота», Палац мистецтв «Український дім», Київ.

Виставка живопису 9-го Міжнародного фестивалю мистецтв «Слов’янський базар».

1999 рік – участь у виставках: «SOCIETE NATIONALE DES BEAUX ARTS» Au Carrousel du Louvre, Париж. «3 Salon Artistique, Artisanal et de la Maquette» Gueugnon, Франція.

2001-2003 роки – Salon «Symphonie des Arts», M-Menesterol, Франція.

2000-2004 роки – участь у виставках українських художників в галереї «Dzimas» Афіни, Греція.

З 2003 по теперішній час – постійно діюча виставка в галереї «Яна», Київ.

2010 рік – групова виставка присвячена Дню Незалежності України, під патронатом Посольства України в Австрії. Галерея «P-12», Відень (Австрія)

2011 рік – виставки в галереях Іспанії: Galleria de arte «Rayuela» (Мадрид), Galleria de arte «Jovenart» (Мадрид).

Художник багато подорожує, співпрацюючи з галереями Нюрнберга, Мюнхена, Лондона, Парижа, Афін, Відня, Барселони, Мадрида.

 

Персональні виставки:

«Horlbeck», «Eugen Barthelmes» Нюрнберг;

«Bauknecht» Мюнхен, Німеччина

«Lots Road Galleries», «Bonhams» Лондон, Англия;

«ХХIII Salon International du VAL D’OR» Plastica Latina, St. Amand Md., Франція;

«XX Salon International des Arts», Buxieres, Франція.

 

 

Стаття професора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Ольги Лагутенко «Володар« Срібного Хреста »

 

Для французів Володимир Колесник – відомий представник сучасного українського мистецтва не тільки на Осінніх салонах, але і на таких престижних виставках, як XIII Salon International du Vald’or. В.Колесник нагороджений медаллю за кращу роботу серед іноземних художників, відзначений почесним призом за кращу роботу на виставці XX Salon International des Arts.

У 1999 році художник став членом Societe Nationale des Beaux Arts. В цьому ж році комітет Merite et Devoument Francais нагородив В.Колесника «Срібним хрестом» – за видатний внесок у мистецтво.

Колесник не любить пафосу. Йому смішно, коли хтось із колег заявляє, що мріє підкорити Париж.

– Так чим саме! Це неможливо! – каже Володимир. – Там стільки всього прекрасного.

Народився і виріс Володимир Колесник в Києві в родині відомого живописця. Закінчив республіканську художню школу, а в художньому інституті вибрав не живописне відділення, а реставраційне. Чорні дошки ікон, старовинні полотна, алхімія відродження минулого полонили його. В.Колесник реставрував живопис Києво-Печерської Лаври, храму Василя Блаженного в Москві, повертав з небуття величезні старовинні ікони Переяслав-Хмельницького музею.

А потім – відкрилося всеосяжне творче авторське начало, захопив живопис – фігуративний, абстрактний, традиційний, авангардний.

Після пошуку кольорових співзвуч до витончених джазових імпровізацій Алена Карона (полотно «The Music Inside») – раптом пишеться абсолютно реалістичний натюрморт, де золотяться боки глиняного глечика, мерехтить скло бутлів.

Коли Володимир працює над пейзажем, то підбирає манеру письма до кожного конкретного натурного мотиву, ніколи не вганяючи насильно реальність в заздалегідь певний прийом. Ось і виходять у нього такі різні картини: в одних відчувається живий силует дерев, в інших відображення у річковій гладі білосніжних хмар в небесній блакиті. Ідилія полтавських пейзажів, дійсно прекрасна, немов у них зупинився саме час в блаженній знемозі сонячного дня.

Пейзажі Києва – напівабстрактні, де куполи храмів виростають серед експресії кольорових плям. Їх форми – мінливі, минущі, багатомірні. Але і подібні роботи на подив точні в сприйнятті образу міста. Володимир Колесник в живописних роботах передає світ, який він відчуває і знає як продовження себе самого, своєї тілесності, своєї духовності.

З висоти його майстерні відкривається дивовижний ландшафт: ботанічний сад, дніпровські далі, Видубицький монастир. Саме там, в цій природній палітрі бере свої кольори Володимир – і його картини вражають внутрішнім світлом фарб. Мабуть, любов і глибоке знання світобудови дозволяють художнику бути вільним.

Від реставрації канонічних ікон Володимир поступово перейшов до написання в умовній манері живописних композицій на релігійні сюжети. Але і в них залишилося відчуття злиття з древньою культурою.

Художник багато подорожує, співпрацюючи з галереями Нюрнберга, Мюнхена, Лондона, Парижа, Афін. Споглядаючи його феєричні напівабстрактні натюрморти, перш за все, чомусь згадуєш Париж. Можливо тому, що в них відчутний той дух свободи, Liberte, який дарує це місто. Художник вміє зберігати його і в Києві. Завдяки почуттю гумора, Володимир прекрасно трансформує повсякденність.

Ольга Лагутенко
2001